Увага! Правила поведінки під час осінніх канікул. Важлива інформація: зарахування дітей до 1 класу. Батьківські збори у 1 класі. Поради батькам майбутніх першокласників. Лоіс Брайденбек про дітей. Що повинен знати майбутній першокласник. Правила поведінки на льоду.
https://www.youtube.com/watch?v=7BRW6xFng4Y (Що їсти, щоб бути розумним. Поради дієтолога).
Зразок заяви на ім'я директора школи для зарахування дитини до 1 класу:
ЗРАЗОК
|
Директору _______________________
(повне найменування закладу освіти)
_________________________________
(прізвище та ініціали директора)
_________________________________,
(прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) заявника чи одного
з батьків дитини)
який (яка) проживає за адресою:
________________________________
(адреса фактичного місця проживання)
Контактний телефон: ______________
Адреса електронної поштової скриньки: ________________________
|
Прошу зарахувати
_______________________________________________
|
(прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження)
|
до ___ класу, який (яка) фактично проживає (чи перебуває) за
адресою
____________________________________________________________________на
_____________ форму здобуття освіти.
Повідомляю про:
наявність права на
першочергове зарахування: так/ні (потрібне
підкреслити) (_______________________________________________________);
(назва і
реквізити документа, що підтверджує проживання на території обслуговування
закладу освіти)
|
навчання у закладі освіти рідного
(усиновленого) брата/сестри: так/ні (потрібне підкреслити) _______________________________________________;
(прізвище, ім’я та по батькові (у разі наявності) брата/сестри)
про роботу одного з батьків
дитини в закладі освіти __________________
____________________________________________________________________;
(прізвище, ім’я та по батькові (у разі наявності), посада працівника
закладу освіти)
про навчання дитини у дошкільному
підрозділі закладу освіти: так/ні (потрібне
підкреслити);
потребу у додатковій постійній чи
тимчасовій підтримці в освітньому процесі: так*/ні (потрібне підкреслити);
інші обставини, що є важливими
для належної організації освітнього процесу:
____________________________________________________________.
Підтверджую достовірність всієї
інформації, зазначеної в цій заяві та у наданих до заяви документах.
|
Додатки:
(за переліком, визначеним пунктом
4 розділу І Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до
державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної
середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України
від 16 квітня 2018 року № 367)
|
_________
________________
(дата)
(підпис)
|
Поради батькам майбутніх першокласників
2. Розмовляйте з дитиною спокійним голосом. Для дитини Ви — зразок мовлення, адже вона вчиться мови, наслідуючи, слухаючи, спостерігаючи. Ваша дитина буде говорити так, як Ви. Малюк успішніше засвоює мову тоді, коли дорослі слухають його, спілкуються, розмовляють. Виявляйте готовність слухати. Якщо роль слухача Вас втомлює, якщо Ви поспішаєте, не забувайте: терпіння, виявлене в дошкільний період, суттєво полегшить ваші проблеми в майбутньому.
3. Щодня читайте дитині. Розучуйте скоромовки, чистомовки.
4. Приділяйте дитині якомога більше часу. Саме в дошкільні роки закладаються основи впевненості в собі та успішного спілкування поза сім'єю. Від рівня раннього мовленнєвого розвитку залежатиме подальший процес росту дитини в школі.
5. Не забувайте, що мова та мовлення краще розвиваються в атмосфері спокою, безпеки та любові.
6. У кожної дитини свій темперамент, свої потреби, інтереси. Поважайте її неповторність.
7. Розвивайте основні лінії дошкільного дитинства — вміння слухати, бачити, відчувати.
8. Допомагайте дитині розвивати дрібну моторику м'язів руки, аби їй було легше опановувати письмо. Для цього необхідно вчити малюка вирізати, малювати, зафарбовувати, будувати, складати невеликі за розміром деталі, зображення. Навчіть дитину зав’язувати та розв’язувати вузлики.
9. Забезпечуйте можливості та умови для повноцінної гри. Гра — це провідна діяльність дошкільника. «Чим краще дитина грається, тим краще вона підготовлена до навчання у школі».
10. Допомагайте дитині осягнути склад числа. Немає необхідності, щоб вона механічно лічила до 100 і більше. Нехай рахує до 10-20, але особливо важливо розуміти і знати, з яких чисел складається 5 , а з яких — 7 тощо. Це є основою понятійного мислення, розуміння основ математики, а не механічного запам’ятовування.
11. Працюйте над розвитком пам'яті малюка, його уваги, мислення. Для цього пропонується багато ігор, головоломок, задач у малюнках, лабіринтів тощо в різних періодичних та інших виданнях.
12. Запровадьте в сім'ї єдиний режим і дотримуйтеся його виконання (обов'язково всі члени родини).
13. Дитина повинна мати певне доручення і відповідати за його виконання.
14. Необхідною умовою емоційно-вольового розвитку малюка є спільність вимог до нього з боку всіх членів родини.
Рекомендації для батьків першокласників
Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне відношення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового становища.
Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрінеться в школі. Поясніть їх необхідність.
Ваша дитина прийшла в школу, щоб вчитися, у неї може щось не відразу виходити, це природно. Дитина має право на помилку.
Складіть разом з дитиною розпорядок дня, стежте за його дотриманням. Не пропускайте труднощі, можливі у неї на початковому етапі оволодіння навчальними навичками. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, намагайтеся впоратися з ними на першому році навчання.
Підтримаєте дитину в його бажанні добитися успіху. У кожній роботі обов'язково знайдіть, за що можна його похвалити.
Пам'ятаєте, що похвала і емоційна підтримка («Молодець!», «Ти так добре впорався!») здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення дитини.
Якщо вас щось непокоїть в поведінці дитини, його навчальних справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.
Зі вступом до школи в житті вашої дитини з'явиться людина більш авторитетна, ніж ви. Це – вчитель. Поважайте думку дитини про свого педагога.
Пам'ятка батькам першокласника
1. Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне відношення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового положення і діяльності.
2. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими він зустрівся в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.
3. Ваш малюк прийшов у школу, щоб вчитися. Коли людина вчиться, у нього може щось не відразу виходити, це природно. Дитина має право на помилку.
4. Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням.
5. Не пропускайте труднощів, які можуть виникнути у дитини на початковому етапі навчання в школі. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, постарайтеся впоратися з ними на першому році навчання.
6. Підтримайте першокласника в його бажанні добитися успіху. У кожній роботі обов'язково знайдіть, за що можна було б його похвалити. Пам'ятайте, що похвала та емоційна підтримка ("Молодець!", "Ти так добре впорався!") здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення.
7. Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, його навчальних справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.
8. Зі вступом до школи в житті вашого малюка з'явилася людина авторитетніша, ніж ви. Це вчитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога.
9. Навчання - це нелегка і відповідальна праця. Вступ до школи істотно міняє життя дитини, але не повинно позбавляти її різноманіття, радості, гри. У першокласника повинно залишатися досить часу для ігрових занять.
ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНЬОГО ПЕРШОКЛАСНИКА
• Починайте "забувати" про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов'язків. Зробіть це м'яко: "який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд".
• Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри), так і життєві (обговорення сімейних проблем).
• Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті (наприклад, дайте гроші на хліб і на морозиво, коментуючи суму на той і на інший продукт).
• Не лайте, а тим більше - не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя або вихователя, відповідайте: "Спасибі, ми обов'язково поговоримо на цю тему".
• Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
• Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення - запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) - нехай розповість, що більше всього подобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво.
• Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.
• Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого - основа для взаєморозуміння.
• Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: "Вийде обов'язково, тільки потрібно ще раз спробувати". Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.
• Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу.
Повага до дитини зараз - фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому.
|
Лінгвістичні навички включають у себе щось більше, ніж просто володіння мовою. Вивчаючи мову, ви вивчаєте також, ким є люди, які нею говорять, їхню культуру.
- уміти чітко вимовляти всі звуки мови
- уміти визначати місце звука в слові ( на початку, в середині, в кінці);
- уміти вимовляти слова складами;
- уміти складати речення із 3 – 5 слів;
- уміти називати в реченні тільки 2-ге слово, тільки 3-є слово, тільки 4-е слово …;
- уміти використовувати узагальнюючі поняття ( вовк, лисиця, ведмідь – звірі);
- уміти складати оповідання за картиною ( наприклад ” У парку”; “На дитячому майданчику”; “За грибами”, “Відпочинок на морі”…);
- уміти складати декілька речень про предмет;
- уміти напам’ять читати улюблені вірші;
- уміти послідовно переказувати зміст казки.
- знати цифри від 0 до 9;
- уміти рахувати до 10 і у зворотньому напрямку, від 7 до 2 …;
- уміти називати попередні і наступні числа відносно будь – якого числа в межах першого десятка;
- знати знаки +, -,=, >, <;
- уміти порівнювати числа першого десятка ( наприклад, 7<9, 5>2)
- уміти порівнювати дві групи предметів;
- уміти складати і розв’язувати задачі на одну дію на додавання і віднімання;
- уміти порівнювати предмети за кольором, за формою, за розміром;
- знати назви фігур: трикутник, квадрат, коло;
- уміти оперувати поняттями : ” зліва”, ” справа”, “внизу”. “зверху”, “пізніше”, “вперед”, “за”, “між”…;
- уміти розрізняти за зовнішнім виглядом рослини, поширені в нашій місцевості ( наприклад, клен, береза, соняшник, череда, ромашка…) і називати їх ознаки;
- уміти розрізняти диких і свійських тварин ( корова, ведмідь, лисиця, коза…);
- уміти розрізняти за зовнішніми ознаками види птахів ( наприклад, сорока, горобець, дятел…);
- мати уявлення про сезонні ознаки природи ( наприклад, осінь – жовте і червоне листя на деревах, пожовкла трава, збір врожаю);
- знати назву 1 – 3 кімнатних рослин;
- знати назви 12 місяців року;
- знати назви всіх днів тижня.
- в якій країні, в якому місті, селищі, на якій вулиці, в якому будинку живе;
- повні імена членів родини, мати загальні поняття про різні види їхньої діяльності;
- знати правила поведінки в громадських місцях і на вулиці.
Моторика:
Набір першокласника Kite: поради для батьків
Перше Вересня — знаменний день для кожного першокласника. Попереду у дитини багато нового та цікавого, тому важливо правильно обрати якісне та красиве шкільне приладдя, яке зробить процес навчання захопливим. Що ж входить в набір першокласника 2020 року та що потрібно купити в першу чергу? Ми спростили батькам завдання та зібрали список необхідних шкільних покупок, без яких неможливо обійтися.
Що знадобиться першокласникові
Багатьох батьків цікавить, що входить в набір першокласника. Перше, на що слід звернути особливу увагу, — це рюкзак або ранець. Саме він займає центральне місце в арсеналі маленького школяра, тому повинен відповідати наступним вимогам:
1. Безпека. Завдяки унікальній конструкції шкільних рюкзаків Kite, навантаження розподіляється рівномірно, що особливо важливо для дитячої незміцнілої спини.
2. Висока якість та легкість. При пошитті використовуються надміцні матеріали, які прослужать довго та не втратять яскраві кольори.
3. Місткість. Просторі відділення, внутрішні та бокові кишені, роздільники для книг та зошитів допоможуть правильно розмістити речі та з легкістю підтримувати порядок.
4. Наявність відділення для планшета. Сьогодні в багатьох школах замість традиційних підручників активно впроваджуються планшети. По-перше, один гаджет здатний замінити величезну кількість важких підручників. По-друге, діти краще сприймають та засвоюють інтерактивний матеріал. Проте, придбання електронного пристрою є не обов'язковою умовою. Будьте готові до того, що покупка гаджета не звільняє від необхідності носити друковані матеріали, наприклад, робочі зошити, прописи та інше. Якщо ви йдете в ногу з часом та все ж таки вирішили придбати гаджет, обирайте рюкзак зі спеціальним відділенням для планшета, в якому можна зручно та безпечно зберігати пристрій.
5. Дизайн. Щоб вашій дитини було в радість ходити в школу, обирайте яскравий рюкзак із зображенням його улюблених мультгероїв або тварин.
Важливою складовою набору першокласника виступає пенал. Асортимент пеналів неймовірно великий, проте, серед першокласників популярністю користуються пенали-книжки на одне або два відділення.
Також у школі не обійтися без сумки для змінного взуття з міцної водовідштовхувальної плащової тканини, яка не дасть речам промокнути та буде стильно виглядати. Погодьтеся, це набагато краще, ніж звичайний пакет :)
Чим наповнити пенал першокласника
Кожному учню першого класу потрібна синя кулькова ручка. Найкраще одразу придбати дві-три штуки. Педагоги рекомендують купувати неавтоматичні моделі з гумовим грипом, щоб уникнути ковзання пальців під час письма. В пеналі першокласника повинні бути 2-3 простих олівця. Ідеальним рішенням стануть олівці з маркуванням HB. Тригранна форма буде найбільш зручною для першокласника.
Також не забудьте покласти гумку. Пам'ятайте, якісна гумка повинна легко та без сліду видаляти лінії, намальовані простим олівцем. Подбайте про наявність точилки. А щоб дитина не бруднила руки, обирайте моделі з контейнером для тирси. На уроках дитині обов'язково знадобиться лінійка на 15-20 см.
Список канцелярії для учнів молодших класів
У набір першокласника обов'язково входять зошити в клітинку та в косу лінію зазвичай на 12 аркушів. Важливим критерієм при виборі виступає щільність паперу. Цей показник повинен бути високим, щоб чорнило не просвічувалося на іншій стороні. Колір — молочно-білий. Пам'ятайте, сліпуча білизна шкідлива для дитячих оченят! Обкладинка повинна бути щільною та подобатися дитині. А щоб зошити були в порядку та пошук не займав багато часу, доповніть набір першокласника Kite стильною папкою для зошитів із пластику або щільного картону.
Не завжди вчителі мають можливість щодня спілкуватися з батьками та розповідати їм про досягнення і успіхи дитини. Щоб бути в курсі шкільних справ, не забудьте купити щоденник.
У початкових класах особлива увага приділяється формуванню умінь і навичок з вирізання аплікацій, малювання та створення різноманітних виробів.
Тому у першокласника обов'язково повинні бути:
- ножиці з закругленими кінчиками та м'якими прогумованими вставками на ручках;
- клей ПВА та клей-олівець: звертайте увагу на однорідну консистенцію клею та відсутність різкого запаху. Для зручності клей-олівець може бути оснащений індикатором, а пляшечку з ПВА — пензликом;
- набір кольорового паперу та картон. Головний критерій вибору — щільність та насиченість кольору. Краще обирати матеріали щільніше, щоб папір не розкис після нанесення клею;
- альбом для малювання — підійде альбом формату А4 на 12 аркушів;
- кольорові олівці — досить невеликого набору з 6 або 12 кольорів;
- акварельні фарби, гуаш — кращим варіантом стануть медові акварельні фарби, які добре лягають на папір, красиво блищать та зберігають яскравість надовго. До гуаші особливих вимог немає. Досить придбати набір з 6 або 12 кольорів;
- пензлики — обирайте моделі середньої жорсткості з натуральним ворсом;
- стакан-непроливайка та палітра для малювання зроблять уроки малювання акуратними та ще більш приємними;
- пластилін — підійде пластилін на восковій основі, який відрізняється пластичністю, легко розминається, добре тримає форму та не кришиться;
- дошка для ліплення та стеки — вдалим варіантом стануть моделі з пластику, які після занять без зусиль можна відмити водою або за допомогою вологої серветки;
- підкладка вбереже робочу поверхню від подряпин, а барвистий малюнок підніме дитині настрій;
- фартух з нарукавниками допоможе дитині сконцентруватися на творчості та не боятися забруднитися.
Щоб речі для творчості були в порядку та не валялися по всьому рюкзаку, рекомендуємо придбати папку для праці. З нею маленький учень зручно розмістить канцелярію в одному місці, акуратно зможе зберігати свої шедеври та нічого не забуде на уроці.
Попри те, що в багатьох школах учнів молодших класів годують обідом, вони все ж таки встигають зголодніти. Тому без ланчбоксу не обійтися! Обираючи контейнери для їжі Kite, ви можете бути впевненими в його безпеці та екологічності. Всі моделі виконані з харчового пластику та мають роздільники для зручного розміщення шматочків фруктів, печива, овочів та інших корисних смаколиків. Також в арсеналі школяра повинна бути пляшечка для води. Краще віддати перевагу моделям з трітану — міцного матеріалу, який на відміну від скла не такий крихкий та набагато легший.
Набір першокласника Kite: дитина буде задоволена, а батьки — спокійні
Діти часто хочуть, щоб рюкзак, сумка для змінного взуття, пенал та канцелярія були в одному стилі. З торговою маркою Kite це можливо! У лінійці представлені стильні набори першокласника для хлопчиків та дівчаток в єдиному оформленні, від яких ваша дитина буде в дикому захваті.
Коментарі
Дописати коментар